所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 16 mA |
| Sensor/Transducer Type | Current Sensor |
| Supply Voltage | 4.5 V to 24 V |
| Response Time | 100 us |
| Operating Temperature | - 25 C to + 85 C |
| Series | CSD |
| Type | Digital Current Sensor |
| Subcategory | Sensor Misc |
| Lead Time | 84 Days |
| Packaging | Bulk |
| Sensor Type | Current Sensor |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | 400mV |
| Current - Supply | 16mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 24 V |
| Standard Package | 1 |
| Current - Sensing | 1A |
| Package/Case | 5-DIP Module |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话