所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Knobs & Dials |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Design | Hex Set Screw |
| Shaft Size | 6.35 mm |
| Diameter | 6.35 mm |
| Color | Black |
| Number of Turns | 10 |
| Packaging | Tray |
| Series | CT-23 |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Type | Turns-Counting Dials |
| EU RoHS | Compliant |
| Standard Package | 5 |
| Material | Plastic |
| Other Names | CT236A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Shaft Diameter | :6.35mm |
| No. of Turns | :10 |
| Dial Composition | :Black Knurl w/ Satin Chrome Face |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Accessory Type | :Turns Counting Dial |
| For Use With | :Precision Potentiometers / Rotating Devices upto 10 turns |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85333100 |
| Brand/Series | CT-23Series |
| DialType | Turns-Counting,Analog |
| Diameter,Shaft | 0.25" |
| Dimensions | 1.07"Dia×1.24"L |
| Finish | BlackKnurlwithSatinChromeFace |
| ForUseWith | Forprecisionpotentiometersorotherrotatingdevicesupto10turns |
| Height | 1.2in. |
| MountingStyle | Panel |
| MountingType | Panel |
| NumberofTurns | 10 |
| Range | 10Turns |
| Weight | 34g |
| Shaft diameter | 6.35mm |
| Knob dimensions | Ø27 x 31.5mm |
| Type of accessories for potentiometer | precise knob |
| Shaft surface | smooth |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 0.03 kg |
| Application | for multiturn potentiometers |
| Number of mechanical turns | 10 |
| Knobs features | digital pointer |
| Kind of knob | with counting dial |
| Collective package [pcs] | 5 |
| spg | 5 |
咨询QQ
热线电话