所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Wire Gauge Max | 12 |
| Product Category | DIN Rail Terminal Blocks |
| Current Rating | 25 A |
| Voltage Rating | 300 V |
| Color | Gray |
| Type | Wire to Wire |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Height | 67 mm |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Width | 6 mm |
| Length | 61 mm |
| Wire Gauge Range | 22-12 |
| Wire Gauge Min | 22 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| AgencyApprovals | cULus,cCSAus,VDE |
| Brand/Series | CTLSeries |
| ConnectorType | Wire-to-Wire |
| Current,Rating | 25A |
| Dimensions | 67mmHx84mmL |
| Length,Stripping | 9mm |
| Level | TripleLevel |
| Material,Insulation | Polyamide6.6 |
| PinSpacing | 6mm |
| PrimaryType | DINRail |
| Termination | Screw |
| Torque | 0.4Nm |
| Voltage,Rating | 300V |
| Width,Terminal | 6mm |
| Wire,AWG | 22-12 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话