所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solder |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Solder |
| Type | Liquid |
| Description/Function | Draws highly conductive silver traces, jumpers and shielding |
| Contains Lead | No |
| Package Type | Pen |
| Factory Pack Quantity | 12 |
| Weight | 0.3 oz |
| ChemicalComponent | AcrylicResin/EthyleneGlycolMonobutylEtherAcetate/n-ButylAcetate/PropyleneGlycolMethylEtherAcetate/Silver |
| DispensingMethod | Pen |
| PrimaryType | Coating |
| SpecialFeatures | Repair |
| Temperature,Rating | +205°C |
| Time,Setting | <2mm/hr. |
| Capacity | 8.5ml |
| Multiplicity | 1 |
| Colour | grey |
| Gross weight | 0.05 kg |
| Application | EMI shielding, conductive tracks drawing |
| Package type | pen |
| Type of chemical agent | for drawing tracks on PCB |
| Collective package [pcs] | 12 |
| spg | 12 |
| Content | 8.5 |
咨询QQ
热线电话