所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud |
| Tab Thickness | 0.110" (2.79mm) |
| Features | With Screw |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 4/0-2 AWG |
| Terminal Type | Lug, Grounding |
| Standard Package | 1 |
| Width - Outer Edges | 0.990" (25.15mm) |
| Packaging | Bulk |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Diameter - Ring ID | 0.500" (12.70mm) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Screw |
| Other Names | 07498395526 |
| Contact Material | Copper |
咨询QQ
热线电话