所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Step Down |
| Output Current | 4 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Input Voltage | 48(TYP) V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 20 W |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Trays |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm) |
| Efficiency | 83% |
| Packaging | Bulk |
| Current - Output (Max) | 4A |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Package / Case | 8-DIP Module (6 Leads) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 60°C |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 20W |
| Power (Watts) - Max | 20W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 电流 - 输出(最大值) | 4A |
| 电压 - 隔离 | 1.5kV (1500V) |
| 功率 (W) - 制造系列 | 20W |
| 操作温度 | -40°C ~ 60°C |
| 装配类型 | Through Hole |
| 电压 - 输出 1 | 5V |
| 封装/外壳 | 8-DIP Module (6 Leads) |
| 大小/尺寸 | 2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm) |
| 电压 - 输入(最大值) | 75V |
| 类型 | Isolated Module |
| 系列 | CXA20 |
| 输出数 | 1 |
| 效率 | 83% |
| 电压 - 输入(最小值) | 18V |
| 输入电压Vin(V)标称值 | 24/48 |
| 输出电流Iout(A) | 4 |
| 输出电压Vout(V) | 5 |
| 尺寸(英寸) | 2.00*1.60*0.41 |
| 输入电压Vin(V)范围值 | 18-75 |
| 输出类型 | DC/DC单路Single电源模块 |
| 效率η(%) | 83 |
| 输出功率Pout(W) | 20 |
咨询QQ
热线电话