所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48SSOP |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Number of I/Os | 40 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Manual Reset | No |
| I2C Bus Interface Mode | Fast Mode Plus |
| Maximum Source Current per Bit | 10(Min) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Output Type | Open Drain |
| Interface Speed | 24000 |
| Interrupt Output | Yes |
| Maximum ESD Protection Voltage | 2@HBM |
| Interface Type | I2C|SMBus |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 |
| Screening Level | Industrial |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Sink Current per Bit | 25(Min) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 48 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | Interface - I/O Expanders |
| Series | CY8C9540A |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Tradename | PSoC |
| Package / Case | SSOP-48 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.25 V |
| Output Current | 10 mA, 25 mA |
| Brand | Cypress Semiconductor |
| Logic Family | CY8C9540A |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Clock Frequency | 100 kHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话