所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Mounting | Through Hole |
| Actuator Style | Hinge Roller Lever |
| Terminal Type | PC Pins |
| Operating Force | 0.39 N |
| Maximum Current Rating | 1@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 125 V |
| Maximum DC Voltage Rating | 30 V |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Mechanical Life | 1000000 Cycles |
| Operating Temperature | -25 to 65 °C |
| Standard Package | Trays |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
咨询QQ
热线电话