所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | Vishay |
| 抵抗 | 2 kOhms |
| 公差 | 10 % |
| 電力定格 | 20 W |
| 定格電圧 | 250 V |
| 温度係数 | 150 PPM / C |
| シリーズ | D2TO20 |
| 動作温度範囲 | - 55 C to + 155 C |
| 寸法 | 8.8 mm W x 10.1 mm L x 4.5 mm H |
| パッケージ/ケース | TO-263 (D2PAK) |
| 製品 | Thick Film Resistors SMD |
| 末端様式 | SMD/SMT |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 50 |
| Packaging | Tube |
| Resistance (Ohms) | 2k |
| Features | Automotive AEC-Q200 Qualified, Non-Inductive |
| Number of Terminations | 2 |
| Standard Package | 50 |
| Supplier Device Package | TO-263 (D²Pak) |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Height | 0.189" (4.80mm) |
| Size / Dimension | 0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm) |
| Power (Watts) | 20W |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Tolerance | ±10% |
| Composition | Thick Film |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话