所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Terminal Block Tools & Accessories |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Tools & Accessories |
| Type | Shorting Links |
| Color | Blue |
| Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Colour | Blue |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 3.2mm |
| Gender | Male |
| Length | 9.5mm |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 5.08mm |
| Width | 12.7mm |
| rohs | Compliant |
| Current Rating | 10 A |
| Insulation | Insulated |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Accessory Type | :Shorting Link |
| For Use With | :H3161, H3163 Series PC Board Sockets |
| No. of Positions | :2 |
| Pitch Spacing | :5.08mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Connector Type | :Shorting Link |
| Housing Type | :Polyacetal |
| Series | :D308 |
| Weight (kg) | 0.043 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话