所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Transistor Polarity | :NPN |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | :80V |
| Transition Frequency ft | :15MHz |
| Power Dissipation Pd | :50W |
| DC Collector Current | :10A |
| DC Current Gain hFE | :60 |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| Transistor Case Style | :TO-220 |
| No. of Pins | :3 |
| MSL | :- |
| Gain Bandwidth ft Typ | :15MHz |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +150°C |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85412900 |
咨询QQ
热线电话