所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON None OFF |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Maximum Current Rating | 10@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Standard Package | Bulk |
| rohs | Compliant |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Current Rating | 10 A |
| Mounting Type | Bushing |
| Mounting Hole Diameter | 12.7 mm |
| Series | D |
| Contact Form | SPST |
| Switch Function | ON - NONE - OFF |
| Termination Style | Wire Leads |
| Mounting Hole | Round |
| RoHS | RoHS Compliant |
| ActuatorType | Baton |
| ContactForm | SPST |
| Material,Actuator | Nylon |
| Material,Body | Nylon(Base),Polycarbonate(Bushing) |
| MountingType | Panel |
| Resistance,Insulation | 100Megohms(Min.) |
| Standards | ULListed,CSACertified |
| Termination | WireLeads |
| Type | Toggle |
| SubCategory | Toggle Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话