所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series Name | DC |
| Output Calibration | Yes |
| Measurement Type | Differential, Bidirectional Gage |
| Pressure Range | +/- 5.0 in H2O |
| Maximum Overpressure | 150 in H2O |
| Signal Conditioning | Amplified |
| Supply Voltage | 7.0 Vdc to 30.0 Vdc |
| Subcategory | Board Mount Pressure Sensor |
| Lead Time | 42 Days |
| Operating Supply Voltage | 7 V to 30 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Output Type | Analog |
| Mounting Style | Through Hole |
| Output Voltage | 0.25 V to 4.25 V |
| Operating Pressure | +/- 5 in H2O |
| Pressure Type | Differential |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Supply Current | 8 mA |
咨询QQ
热线电话