所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Filtered |
| Number of Contacts | 3 |
| Maximum Voltage Rating | 250 Vac |
| Mounting | Flange Mount |
| Connector Type | IEC/EN 60320-1/C14 |
| Standard Package | Bulk |
| Features | Shielded, Switch On/Off, Non-Illuminated |
| Mounting Type | Panel Mount, Screw Hole |
| Termination Style | Quick Connect |
| Current | 6A |
| Fuse Drawer | Fuse Not Required |
| Voltage | 125/250VAC |
| Filter Type | General Purpose |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current Rating | 6A |
| Depth | 60.5mm |
| Gender | Male |
| Height | 34.4mm |
| IEC Connector Type | C14 |
| Voltage Rating | 250 V ac |
| Width | 44.3mm |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product | Inlets |
| Product Category | AC Power Entry Modules |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Series | DC12 |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Unit Weight | 2.257534 oz |
| Mounting Style | Screw |
| Switch Function | Switched |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Fused | No |
| Filtered | Yes |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 10 |
| Leakage Current Max | :190µA |
| Filter Terminals | :Quick Connect |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approval Bodies | :CSA, IEC, UL |
| Case Material | :Thermoplastic |
| Climatic Category | :25/085/21, IEC60068-1 |
| Colour | :Black |
| External Depth | :46.05mm |
| External Length / Height | :34.4mm |
| External Width | :30.2mm |
| Fixing Centres | :36mm |
| Leakage Current | :190µA |
| No. of Fuses | :2 |
| No. of Phases | :Single |
| Operating Temperature Max | :+85°C |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Panel Cut-out Depth | :33mm |
| Panel Cutout Width | :29mm |
| Panel Thickness Max | :8mm |
| Voltage Rating V AC | :250V |
| Weight (kg) | 0.064 |
| Tariff No. | 85366990 |
| Capacitance,Cx | 100nF |
| Capacitance,Cy | 2.2nF |
| Current,Leakage | <0.5mA |
| Current,Rating | 6A |
| CutOut,Panel | 29×33mm |
| DielectricStrength | >1.7kVDC(L-N),>2.7kVDC(L/N-PE) |
| FilterType | ACLine,IEC,Inlet |
| Inductance | 2×0.8mH |
| Material,Housing | Thermoplastic |
| MountMethod | Front |
| MountingType | Panel/Screw-On |
| NumberofPoles | 2 |
| PEMType | DC12 |
| Resistance | 1Megohms |
| Temperature,Operating | -25to+85°C |
| Terminals | Quick-Connect6.3x0.8mm |
| Termination | QuickConnect |
| Thickness,Panel | 8mm |
| Version | Standard |
| Voltage,Rating | 125VAC(UL/CSA),250VAC(IEC) |
| Mechanical mounting | for panel mounting, screwed |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Connector | socket |
| Rated current | 6A |
| Multiplicity | 1 |
| Leads | 6.3x0.8mm connectors |
| Connector type | male |
| Gross weight | 0.08 kg |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Panel thickness | max 8mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Collective package [pcs] | 5 |
| spg | 5 |
咨询QQ
热线电话