所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 90 VAC to 140 VAC |
| Load Voltage Rating | 1 VDC to 150 VDC |
| Load Current Rating | 20 A |
| Output Device | MOSFET |
| Mounting Style | Panel |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | PowerPlus |
| Termination Style | Screw |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 20A |
| Voltage - Load | 1 ~ 150 V |
| Output Type | DC |
| Packaging | Bulk |
| On-State Resistance | 51 mOhm |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 20 |
| Voltage - Input | 90 ~ 140VAC |
| Package/Case | Hockey Puck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Brand/Series | PowerPlusDCSeries |
| CurrentRating | 20A |
| Function | DCSwitching |
| MountingType | Panel |
| NumberofPins | 4 |
| RelayType | SolidState |
| SpecialFeatures | IP20Cover,Heatsinkingrequired |
| Standards | UL,CE |
| Termination | Screw |
| Voltage,Control | 90-140VAC |
| Voltage,Rating | 1-150VDC |
咨询QQ
热线电话