所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Display Type | 4000 Count |
| Product Category | Clamp Multimeters & Accessories |
| Unit Weight | 2 lbs |
| Backlighting | LCD |
| Accuracy | +/- 3.5 % |
| Ranging | 100 mA |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Dimensions | 8.2 x 1.7 x 1.2in |
| Power Source | Battery |
| DC Current Measurement Resolution | 100mA |
| Width | 1.7in |
| Brand Name | Extech |
| Maximum DC Current Measurement | 400A |
| Model Number | DC400 |
| Battery Type | 9 V Battery |
| Product Type | Clamp Meter |
| Maximum Operating Temperature | +122°F |
| Jaw Capacity | 1.2in |
| Safety Category Level | CAT III |
| Length | 8.2in |
| Best DC Current Accuracy | ±3.5% |
| Minimum DC Current Measurement | 40A |
| Safety Category Voltage | 600V |
| Height | 1.2in |
| Safety Category | CAT III 600 V |
| Minimum Operating Temperature | +4°F |
| Clamp Meter Type | Current and Voltage Tester |
| Functions Measured | DC Current |
咨询QQ
热线电话