所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 20A |
| Voltage - Load | 1 ~ 300 V |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Output Type | DC |
| Packaging | Bulk |
| On-State Resistance | 155 mOhm |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 20 |
| Voltage - Input | 4 ~ 32VDC |
| Package/Case | Hockey Puck |
| Output Device | MOSFET |
| Series | PowerPlus |
| Control Voltage Range | 4 VDC to 32 VDC |
| Load Voltage Rating | 1 VDC to 300 VDC |
| Mounting Style | Panel |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Product Type | Industrial Mount |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Load Current Rating | 20 A |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Voltage Min | :7VDC |
| Operating Voltage Max | :300VDC |
| Control Voltage DC Min | :4VDC |
| Control Voltage DC Max | :32VDC |
| Contact Configuration | :- |
| Switching Mode | :Zero Crossing |
| Relay Terminals | :Screw |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Control Voltage Type | :DC |
| Isolation Voltage | :2500Vrms |
| Operating Voltage Range | :7V DC to 300V DC |
| Surge Current | :48A |
| Weight (kg) | 0.095 |
| Tariff No. | 85364900 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话