所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.016 Farad |
| Tolerance | - 10 %, + 75 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| ESR | 23.6 mOhms |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | DCMC |
| Diameter | 35 mm (1.375 in) |
| Length | 80 mm (3.125 in) |
| Lead Spacing | 12.7 mm (0.5 in) |
| Product | Computer Grade Electrolytic Capacitors |
| Capacitance - uF | 16000 uF |
| Load Life | 2000 hr |
| Packaging | Bulk |
| Ripple Current | 7.4 A |
| Termination Style | Screw |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话