所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 2400 uF |
| Tolerance | - 10 %, + 50 % |
| Voltage Rating | 450 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | DCMC |
| Diameter | 76 mm (3 in) |
| Length | 143 mm (5.625 in) |
| Lead Spacing | 31.75 mm (1.25 in) |
| Product | Computer Grade Electrolytic Capacitors |
| Packaging | Bulk |
| Termination Style | Screw |
| Load Life | 2000 h |
咨询QQ
热线电话