所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 7PDIP |
| Type | Step Up |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 9 V |
| Maximum Output Current | 0.222 A |
| Minimum Input Voltage | 4.5 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Switching Frequency | 400(Typ) kHz |
| Maximum Output Power | 2(Typ) W |
| Efficiency | 82(Typ) % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Efficiency | 82(Typ) |
| Switching Frequency | 400(Typ) |
| Output Type | Fixed |
| Package Width | 6.61 |
| PCB | 7 |
| Minimum Input Voltage | 4.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Output Power | 2(Typ) |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Isolation | Isolated |
| Package Length | 19.18 |
| Pin Count | 7 |
| Package Height | 3.94 |
| Output Voltage | 9 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Output Current | 0.222 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Features | OTP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 9V |
| Size / Dimension | 0.78" L x 0.33" W x 0.21" H (19.7mm x 8.3mm x 5.3mm) |
| Current - Output (Max) | 222mA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Isolation | 1kV (1000V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 2W |
| Power (Watts) - Max | 207mW |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product | Isolated |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | DCP020509 |
| Input Voltage Range | 4.5 V to 5.5 V |
| Output Voltage-Channel 1 | 9.45 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case Size | PDIP-7 |
| Output Power | 2 W |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current-Channel 1 | 222 mA |
| Output Power (Max) | 2 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | PDIP |
| Switching Freq | 400 KHz |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Voltage (Min) | 4.5 V |
| DC to DC Converter Type | Step Up |
| Output Current | 0.222 A |
| Rad Hardened | No |
| Input Voltage | 5.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (NVA) | 7 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| TI Design | |
| Functional Diagram | fbd_sbvs011l.gif |
| Iq | 23 |
| Vin | 5.5 |
| Iout | 0.222 |
| Package Group | PDIP SOP |
| Preset Vout | 9 |
| Vout | 9.45 |
| Datasheet | SBVS011L |
| Vout2 | |
| Regulated Outputs | 1 |
| Reference Design | |
| Iout2 | |
| Special Features | Single Output Unregulated 1kV Isolation 2W |
咨询QQ
热线电话