所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 7PDIP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 5 V |
| Maximum Output Current | 0.2 A |
| Minimum Input Voltage | 21.6 V |
| Maximum Input Voltage | 26.4 V |
| Switching Frequency | 400(Typ) kHz |
| Maximum Output Power | 0.97(Typ) W |
| Efficiency | 77(Typ) % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Efficiency | 77(Typ) |
| Switching Frequency | 400(Typ) |
| Output Type | Fixed |
| Package Width | 6.61 |
| PCB | 7 |
| Minimum Input Voltage | 21.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Output Power | 0.97(Typ) |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 19.18 |
| Pin Count | 7 |
| Package Height | 3.94 |
| Output Voltage | 5 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Output Current | 0.2 |
| Maximum Input Voltage | 26.4 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Features | OTP, SCP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 0.78" L x 0.33" W x 0.21" H (19.7mm x 8.3mm x 5.3mm) |
| Current - Output (Max) | 14mA |
| Voltage - Input (Max) | 26.4V |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Voltage - Input (Min) | 21.6V |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 1W |
| Power (Watts) - Max | 70mW |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product | Isolated |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Series | DCV012405 |
| Input Voltage Range | 21.6 V to 26.4 V |
| Output Voltage-Channel 1 | 4.75 V to 5.25 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case Size | PDIP-7 |
| Output Power | 1 W |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Current-Channel 1 | 200 mA |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (NVA) | 7 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| Iq | 14 |
| Vin | 26.4 |
| Iout | 0.2 |
| Package Group | PDIP SOP |
| Preset Vout | 5 |
| Vout | 5.25 |
| Datasheet | SBVS014A |
| Vout2 | |
| Regulated Outputs | 1 |
| Reference Design | |
| Iout2 | |
| Special Features | Single Output Unregulated 1W 1.5kV Isolation |
咨询QQ
热线电话