所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | HRC |
| Current Rating | 160 A |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Specialty Fuses |
| Product Type | BS88 British Standard Fuse |
| Body Style | Cartridge Blade Fuses |
| Voltage Rating AC | 415 V |
| Fuse Size / Group | HRC |
| Dimensions | 136 mm L x 31 mm D |
| Mounting Style | Stud |
| Termination Style | Bolt Down |
| Series | DD |
| Case Diameter | 31 mm |
| Case Length | 136 mm |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Current | 160A |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Voltage - Rated | 415VAC |
| Size / Dimension | 1.220" Dia x 5.354" L (31.00mm x 136.00mm) |
| Melting I²t | 135000 |
| Fuse Type | Fast Acting |
| Package/Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application Category | gG, gM |
| Body Diameter | 31mm |
| Body Height | 47mm |
| Fixing Centres | 110mm |
| Fuse Size | B2 |
| Fuse Standard | BS 88, IEC 269 |
| High Rupture Capacity | Yes |
| Overall Length | 136mm |
| Tag Width | 19mm |
| Voltage Rating | 415 V ac |
| Unit Weight | 5.120000 oz |
| Voltage Rating V AC | :415V |
| Fuse Current | :160A |
| HRC Fuse Case Style | :Bolted Tag |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approval Bodies | :BS, IEC |
| Blow Characteristic | :gG |
| External Diameter | :31mm |
| External Width | :136mm |
| Fuse Type Blowing Characteristic | :General Purpose |
| Length | :47mm |
| Weight (kg) | 0.15 |
| Tariff No. | 85361090 |
咨询QQ
热线电话