所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Coil Voltage | 12 V |
| Coil Resistance | 720 Ohms |
| Coil Current | 16.6 mA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Material | Silver Tin Oxide |
| Coil Termination | Solder Pin |
| Coil Type | Latching Dual Coil |
| Contact Termination | Solder Terminal |
| Packaging | Tube |
| Power Consumption | 200 mW |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Turn On Voltage (Max) | 8.4 VDC |
| Coil Power | 200 mW |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 250VAC, 30VDC - Max |
| Release Time | 5ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Operate Time | 10ms |
| Contact Rating (Current) | 10A |
| Standard Package | 60 |
| Mounting Type | Through Hole |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions L x W x H | 25 x 12.5 x 12 mm |
| Ucoil | 12 |
| Rcoil | 720 |
| Switching voltage | 440 |
| Contacts | 1 make contact (NO) |
| Pcoil | 200 |
| Switching current | 10 A@ 250 VAC |
| Relay type | Bistable, 2 coils |
| Switching capacity | 2500 VA |
| Test voltage | 5 |
| Pitch | 2.54 |
| Temperature range | -40...+70 °C |
| Protection rating | IP 67 |
| Contact material | AgSnO2 |
咨询QQ
热线电话