所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating | 10 A |
| Coil Voltage | 3 VDC |
| Coil Current | 66.6 mA |
| Switching Voltage | 440 VAC, 230 VDC |
| Mounting Style | Through Hole |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Contact Termination | PC Terminal |
| Packaging | Tube |
| Power Consumption | 200 mW |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Turn On Voltage (Max) | 2.1 VDC |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Coil Power | 200 mW |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Release Time | 5ms |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Operate Time | 10ms |
| Contact Rating (Current) | 10A |
| Standard Package | 50 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 45 Ohms |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Range | :PANASONIC EW - DE(ADE) Series |
| Contact Current | :10A |
| Contact Voltage VAC | :250V |
| Contact Voltage VDC | :30V |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Coil Voltage VDC Nom | :3V |
| Contact Current Max | :10A |
| Contact Voltage AC Nom | :250V |
| Contact Voltage DC Nom | :30V |
| External Depth | :25mm |
| External Height | :12.5mm |
| External Width | :12.5mm |
| Nom Operating Power | :200mW |
| Weight (kg) | 0.0066 |
| Tariff No. | 85364900 |
咨询QQ
热线电话