所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supply Voltage | 24 Vdc ±20 % |
| Supply Current | 100 mA |
| Output Signal | 0 Vdc to 10 Vdc or 4 mA to 20 mA |
| Oxygen Concentration Range (Oxygen Partial Pressure) | 0.1 % to 25 % (0 % to 100 % on request) by volume Oxygen |
| Ambient Temperature | -10 °C to 50 °C [14 °F to 122 °F] |
| Resolution | 12 bit |
| Sensitivity | 1.05 ms/mbar |
| Accuracy | ±2 % |
| Repeatability | ±1 % |
| Series Name | KGZ |
咨询QQ
热线电话