所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Product Type | Receptacles / Sockets - Housings |
| Series | DF11 |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Termination Style | Solder |
| Housing Material | Polyamide |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 2 A |
| Contact Plating | Tin |
| Height | 7.2 mm |
| Length | 17.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contacts | 10 |
| Termination Method | Solder |
| Type | Shrouded Header |
| rohs | Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Contact Resistance Max | 30 mohm |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Gender | HDR |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Beige |
| Product Length (mm) | 17.5 mm |
| Product Depth (mm) | 6.2 mm |
| Product Height (mm) | 7.2 mm |
| Pitch (mm) | 2 mm |
| A | 8 |
| Connection principle | Wire-Board |
| B | 14.5 |
| Rated current | 1 A |
| Poles | 2 x 5 |
| Temperature range | -30...+85 °C |
| Contact material | Tin-plated brass |
| Combustibility class | UL 94 V-0 |
| Gender of contacts | Male |
| 系列 | DF11 |
| 主体向性 | 直 |
| 覆盖 | 覆盖 |
| 安装类型 | 表面安装 |
| 触点材料 | 铜合金 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 2A |
| 行数 | 2 |
| 触点数目 | 10 |
| 类型 | 板对板、板对线 |
| 额定电压 | 250 V 交流 |
| 节距 | 2mm |
咨询QQ
热线电话