所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Black |
| Standard Package | 500 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Other Names | 543-2066-9-52 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Gold Plated |
| Current Rating | 2A |
| Number of Contacts | 10 |
| Series | DF11 |
| Termination Method | Solder |
| Type | Socket Strip |
| Voltage Rating | 30 V ac |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Termination Style | SMD |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Number of Positions / Contacts | 10 |
| Product Type | Receptacles / Sockets - PCB |
| Contact Plating | Tin |
| Latching Type | Unlatched |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Contact Resistance Max | 30 mohm |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Gender | SKT |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Product Length (mm) | 17.5 mm |
| Product Depth (mm) | 5 mm |
| Product Height (mm) | 5.95 mm |
| Pitch (mm) | 2 mm |
| 触点数目 | 10 |
| 系列 | DF11 |
| 主体向性 | 直 |
| 安装类型 | 表面安装 |
| 触点材料 | 镀金 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 2A |
| CAD 绘图 | 3D CAD 模型 |
| 行数 | 2 |
| 节距 | 2mm |
| 类型 | 插座板 |
| 额定电压 | 30 V 交流 |
咨询QQ
热线电话