所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Color | Beige |
| Standard Package | 27 |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Tube |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Current Rating | 2 A |
| Contact Plating | Tin |
| Voltage Rating | 250 V |
| Series | DF11 |
| Termination Style | SMD |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Number of Positions / Contacts | 10 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Phosphor Copper |
咨询QQ
热线电话