所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Color | Beige |
| Standard Package | 41 |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Body Orientation | Right Angle |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 1A |
| Number of Contacts | 8 |
| Series | DF13 |
| Termination Method | Solder |
| Type | Board to Wire |
| Voltage Rating | 150 V ac |
| rohs | Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Contact Plating | Tin |
| Product Type | Headers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 系列 | DF13 |
| 主体向性 | 直角 |
| 覆盖 | 覆盖 |
| 触点材料 | 铜合金 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 额定电流 | 1A |
| 行数 | 1 |
| 触点数目 | 8 |
| 类型 | 板对线 |
| 额定电压 | 150 V 交流 |
| 节距 | 1.25mm |
咨询QQ
热线电话