所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Category | Headers & Wire Housings |
| Product Type | Headers - Shrouded |
| Series | DF13 |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Pitch | 1.25 mm |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Termination Style | Solder |
| Housing Material | Polyamide |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 1 A |
| Contact Plating | Tin |
| Height | 4.3 mm |
| Length | 11.65 mm |
| Packaging | Bag |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Voltage Rating | 150 V |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Beige |
| Standard Package | 100 |
| Connector Type | Header, Shrouded |
| Contact Finish | Tin |
| Contact Type | Male Pin |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | Shrouded |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -35C to 85C |
| Termination Method | Solder |
| Contact Resistance Max | 30 mohm |
| Current Rating (Max) | 1 A |
| Gender | HDR |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Number of Contacts | 8 POS |
| Housing Color | Beige |
| Product Length (mm) | 11.65 mm |
| Product Depth (mm) | 3.4 mm |
| Product Height (mm) | 4.3 mm |
| Voltage Rating Max | 150VAC |
| Pitch (mm) | 1.25 mm |
咨询QQ
热线电话