所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28PDIP |
| Resolution | 20 Bit |
| Sampling Rate | 50 ksps |
| Number of ADCs | 2 |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Input Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 110(Typ) dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 14.22(Max) |
| PCB | 28 |
| Maximum Power Dissipation | 460 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | No |
| Voltage Supply Source | Single |
| Input Voltage | 2.5Vp-p |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 |
| Input Signal Type | Single-Ended |
| Package Length | 36.83(Max) |
| Pin Count | 28 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Through Hole |
| Number of Bits | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 48k |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Inputs and Type | 2 Single-Ended, Bipolar |
| Number of Converters | 2 |
| Package/Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Conversion Rate | 48 KSPs |
| Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| Maximum Power Dissipation | 275 mW |
| Series | DF1760 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Interface Type | Serial |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Package / Case | DIP-28 |
| Factory Pack Quantity | 13 |
| SNR | 110 dB |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 采样率(每秒) | 48k |
| 供应商器件封装 | 28-PDIP |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 位数 | 20 |
| 装配类型 | Through Hole |
| 数据接口 | Serial |
| 输入数和类型 | 2 Single-Ended, Bipolar |
| 转换器数 | 2 |
| 封装/外壳 | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
咨询QQ
热线电话