所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 70@2.7V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 47@±5V ns |
| Maximum Turn-Off Time | 41@3V ns |
| Maximum Turn-On Time | 75@3V ns |
| Switch Architecture | SPDT |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Single SPDT |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±3 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | No RoHS Version Available |
| Number of Switches | 1 |
| Switch Configuration | SPDT |
| On Resistance (Max) | 70 Ohms |
| On Time (Max) | 75 ns |
| Off Time (Max) | 41 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V, 5 V, 9 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Maximum Power Dissipation | 400 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Current | 0.00002 mA |
| Supply Current (Max) | 0.001 mA |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5|9 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum On Resistance | 70@2.7V |
| Maximum Power Dissipation | 400 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Maximum Turn-Off Time | 41@3V |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.001@5V |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±3 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Number of Inputs per Chip | 1 |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Package Height | 1.55(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 75@3V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Function | Switch |
| Circuit | 1 x SPDT - NC/NO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 1µA |
| On-State Resistance | 20 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 12 V, ± 3 V ~ 6 V |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| On Time - Max | 75 ns |
| Supply Current - Max | 0.001 mA |
| On Resistance - Max | 70 Ohms |
| Off Time - Max | 41 ns |
| Supply Voltage - Max | 12 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
咨询QQ
热线电话