所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC N |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 160@10.8V Ohm |
| Maximum Turn-Off Time | 200@12V ns |
| Maximum Turn-On Time | 450@12V ns |
| Switch Architecture | SPST |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Quad SPST |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±7 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 13 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Number of Switches | 4 |
| Switch Configuration | SPST |
| On Resistance (Max) | 160 Ohms |
| On Time (Max) | 450 ns |
| Off Time (Max) | 200 ns |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Maximum Power Dissipation | 900 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Current | 0.015 mA |
| Supply Current (Max) | 0.1 mA |
| Supply Voltage - Max | 25 V |
| Polarity | Non-Inverting |
| Typical Single Supply Voltage | 15|18|24|28 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum On Resistance | 160@10.8V |
| Maximum Power Dissipation | 900 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±22 |
| Maximum Turn-Off Time | 200@12V |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.1@16.5V@-40C to 85C/-0.001@-16.5V |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 36 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±7 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12|±15|±18 |
| Number of Inputs per Chip | 4 |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Minimum Single Supply Voltage | 13 |
| Package Height | 1.55(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 450@12V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 2500 |
| MOQ | 2500 |
| Function | Switch |
| Circuit | 4 x SPST - NC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 15µA |
| On-State Resistance | 85 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 12V, ±15V |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| On Time - Max | 450 ns |
| Supply Current - Max | 0.1 mA |
| On Resistance - Max | 160 Ohms |
| Off Time - Max | 200 ns |
| Supply Voltage - Min | 13 V |
| Supply Type | Single Supply, Dual Supply |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| Width | 4 mm (Max) |
| Switch Continuous Current | 30 mA |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Switch Voltage - Max | +/- 15 V |
| Length | 10 mm (Max) |
| Series | DG |
| Height | 1.55 mm (Max) |
| Pd - Power Dissipation | 900 mW |
咨询QQ
热线电话