所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMC |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 3000 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 77.1 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 38.9 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 24 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Mounting | Surface Mount |
咨询QQ
热线电话