所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Supplier Package | MELF |
| Standard Package Name | MELF |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 1@Ta=75C |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Diameter | 2.67(Max) |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 100 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Reverse Current | 5 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 30 |
| Peak Forward Voltage | 1.1 |
| PCB | 2 |
| Package Length | 5.2(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Configuration | Single |
| Type | Switching Diode |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | No Lead |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 100V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 1A |
| Standard Package | 5,000 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Thermal Resistance | 30°C/W Jl |
| Supplier Device Package | MELF |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Package/Case | DO-213AB, MELF |
| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Other Names | DL4002-TPMSTR |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | MELF |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 30 |
| Peak Rep Rev Volt | 100 |
| Rev Curr | 5 |
| Forward Voltage | 1.1 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 1 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 30 A |
| DELETED | Compliant |
| Standard Pack: | 5,000 |
咨询QQ
热线电话