所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Housing |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Contacts | 156 |
| Gender | M |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Connector Usage | Plug |
| Features | Actuating Camshaft |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Housing, Non Gendered |
| Note | Contacts Not Provided |
| Number of Rows | 6 |
| Connector Style | Drawer |
| Number of Positions | 156 |
| rohs | Vendor undefined / RoHS Compliant |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5A |
| Depth | 90mm |
| Dimensions | 108 x 24.8 x 90mm |
| Housing Material | Aluminium Alloy |
| Length | 108mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Series | DLM |
| Termination Type | Crimp |
| Voltage Rating | 1200 V ac |
| Width | 24.8mm |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Current Rating (Max) | 5 A |
| Termination Style | Crimp |
| Total Number of Contacts | 156 POS |
| Mounting Style | Cable |
| Product Length (mm) | 108 mm |
| Product Depth (mm) | 24.8 mm |
| Product Height (mm) | 90 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Weight (g): | 80.40000 |
咨询QQ
热线电话