所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| EU RoHS | Compliant |
| Mounting | Cable Mount |
| Contact Gender | PIN |
| Housing Material | Metal |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | Crimp |
| Number of Contacts | 60 |
| Type | Rectangular |
| Packaging | Bulk |
| Connector Usage | Receptacle |
| Features | Actuating Camshaft Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle, Hermaphroditic Contacts |
| Note | Contacts Not Provided |
| Number of Rows | 6 |
| Standard Package | 1 |
| Connector Style | Drawer |
| Number of Positions | 60 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Current Rating | 5A |
| Depth | 20.55mm |
| Dimensions | 65.8 x 24.9 x 20.55mm |
| Gender | Female |
| Length | 65.8mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Series | DLM |
| Termination Type | Crimp |
| Voltage Rating | 1200 V ac |
| Width | 24.9mm |
| Weight (g): | 36.40000 |
咨询QQ
热线电话