所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 5 |
| Supplier Device Package | 149-CPGA (22.3x32.2) |
| Packaging | Tray |
| Applications | 3D, Medical Imaging |
| Package / Case | 149-BCPGA |
| Type | Digital Micromirror Device (DMD) |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | CPGA (FYA) | 149 |
| Package QTY | Carrier | 5 | JEDEC TRAY (5+1) |
| Chipset Family | DLP5500 |
| Functional Diagram | fbd_dlps013f.gif |
| Power Consumption, Typical | |
| Micromirror Driver Support | External |
| Max Pattern Rate, Binary | 5,000 |
| GPIO | |
| Micromirror Pitch | 10.8 |
| Pattern Sequence Mode | |
| Package Group | CPGA |
| Reference Design | |
| Component Type | DMD |
| Max Display Resolution | XGA |
| Illumination Wavelength Range | 420-700 |
| Micromirror Array Size | 1024x768 |
| Max Pattern Rate, 8-bit | |
| Datasheet | DLPS013F |
| Micromirror Array Orientation | Orthogonal |
| TI Design | |
| # Triggers | |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 8.5 V |
| Operating Supply Current | 750 mA |
| Display Type | XGA |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Development Kit | DLPLIGHTCOMMANDER |
| Series | DLP5500 |
| Brand | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation | 2 W |
| Product | Digital Micromirror Device |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Length | 32.2 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 20 C |
| Operating Frequency | 200 MHz |
| Maximum Operating Temperature | + 90 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话