所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Industrial & Electrical Fuses |
| RoHS | No |
| Body Style | Cartridge Blade Fuses |
| Case Length | 7 7/8 in |
| Case Width | 1 5/32 in |
| Current Rating | 100 A |
| Dimensions | 7 7/8 in L x 1 5/32 in W |
| Fuse Size / Group | Class RK5 |
| Fuse Type | Time Delay / Slow Blow |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Interrupt Rating | 200 kA |
| Mounting Style | Holder |
| Product | Industrial Power Fuses |
| Product Type | Class RK5 Fuse |
| Series | DLS-R |
| Termination Style | Knife Blade |
| Type | General |
| Voltage Rating AC | 600 V |
| Voltage Rating DC | 300 V |
| Part # Aliases | DLS-R-100 |
| Unit Weight | 6.400000 oz |
咨询QQ
热线电话