所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Class RK5 |
| Current Rating | 1.6 A |
| Acting | Slow Blow |
| Maximum DC Voltage Rating | 300 V |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Industrial & Electrical Fuses |
| RoHS | No |
| Product Type | Class RK5 Fuse |
| Body Style | Cartridge Fuses |
| Voltage Rating AC | 600 V |
| Voltage Rating DC | 300 V |
| Mounting Style | Holder |
| Termination Style | Clip |
| Fuse Type | Time Delay / Slow Blow |
| Fuse Size / Group | Class RK5 |
| Indicator Style | Without Indicator |
| Dimensions | 5 in L x 0.81 in D |
| Series | DLS-R |
| Case Diameter | 0.81 in |
| Case Length | 5 in |
| Interrupt Rating | 200 kA |
| Product | Industrial Power Fuses |
| Part # Aliases | DLS-R-1-6-10 |
| Unit Weight | 2.480000 oz |
咨询QQ
热线电话