所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Function | Voltage, Current, Resistance, Capacitance, Temperature, Frequency |
| Style | Handheld |
| Features | Auto Off, Backlight, Hold, Data Logging (RS-232) |
| Display Count | 6000 |
| Display Digits | 4 |
| Display Type | LCD |
| Includes | Batteries, Boot, Temperature Probe, Test Leads |
| Functions, Extra | Continuity, Diode Test |
| Ranging | Auto/Manual |
| Standard Package | 1 |
| Type | Digital (DMM) |
| Response | Average |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product | Multimeters |
| Unit Weight | 1.360 lbs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Safety Category Voltage | 300|500|600|1000V |
| Power Source | Battery |
| Best Capacitance Measurement Accuracy | ±2% |
| Best Resistance Measurement Accuracy | ±1.2% |
| Best AC Current Accuracy | ±1.8% |
| Brand Name | Greenlee |
| Minimum Capacitance Measurement | 60nF |
| Maximum DC Current Measurement | 8A |
| Model Number | DM-210A |
| Best AC Voltage Accuracy | ±1% |
| Maximum Capacitance Measurement | 3000µF |
| Battery Type | AAA Battery |
| Product Type | Digital Multimeter |
| Minimum AC Current Measurement | 600mA |
| Minimum Operating Temperature | +32°F |
| Safety Category Level | CAT II|CAT III|CAT IV |
| Maximum AC Voltage Measurement | 1000V |
| Minimum DC Voltage Measurement | 60mV |
| Maximum DC Voltage Measurement | 1000V |
| Safety Category | CAT II 1000 V|CAT III 600 V|CAT IV 300 V ac/dc|CAT III 500 V|CAT III 300 V dc |
| Best DC Current Accuracy | ±1.8% |
| Minimum DC Current Measurement | 600µA |
| Minimum AC Voltage Measurement | 60mV |
| Maximum AC Current Measurement | 8A |
| Minimum Temperature Measurement | -58°F |
| Best Temperature Measurement Accuracy | ±0.3% |
| Maximum Temperature Measurement | +1832°F |
| Best DC Voltage Accuracy | ±0.2% |
| Functions Measured | AC Voltage|DC Voltage|AC Current|DC Current|Resistance|Capacitance|Frequency|Duty Cycle|Temperature|Diode Check|Continuity Check |
咨询QQ
热线电话