所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | ON OFF |
| Pole Throw Configuration | DPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 3@125VAC@(CSA/UL) A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250@(CSA/UL) V |
| Contact Material | Copper |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Operating Temperature | -20 to 65 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Actuator Style | Curved Rocker |
| Electrical Life | 10000 |
| Product Length | 20.83 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 65 |
| Product Depth | 15 |
| Product Height | 25.67 |
| Base/Housing Material | N/A/Nylon 6/6 |
| Maximum AC Voltage Rating | 250@(CSA/UL) |
| Contact Plating | Silver |
| Minimum Operating Temperature | -20 |
| Maximum Current Rating | 3@125VAC@(CSA/UL) |
| Actuator Material | Nylon 6/6 |
| Unit Pack | 1 |
| MOQ | 50 |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 3A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Actuator Marking | O - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.20mm x 12.90mm |
| Circuit | DPST |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Contact Rating | 3 A |
| Color | Black |
| Series | DM |
| Contact Form | DPST |
| Mounting Style | Panel |
| Actuator | Rocker |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 致动器标志 | O - |
| 系列 | DM |
| 颜色 - 致动器/盖帽 | Black |
| 面板开口尺寸 | Rectangular - 19.20mm x 12.90mm |
| 开关功能 | On-Off |
| 额定电压 - 交流 | 125V |
| 电路 | DPST |
| 额定电流 | 3A (AC) |
| 致动器样式 | Concave (Curved) |
| 装配类型 | Panel Mount, Snap-In |
咨询QQ
热线电话