所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Terminals |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Disconnects |
| Wire Gauge | 22-18 |
| Stud / Tab Size | 0.187 in x 0.02 in |
| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Gender | Female |
| Contact Plating | Tin |
| Insulation Material | Nylon |
| Length | 19.3 mm |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Wire Size | 18-22 |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Tab Size | 2.4 |
| Product Length | 19.3 |
| Product Depth | 5.8 |
| Body Material | Brass |
| Type | Quick Disconnect Terminal |
| Subcategory | Connector Terminals |
| Lead Time | 14 Days |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Features | Serrated Termination |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Overall | 0.760" (19.30mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Packaging | Bulk |
| Insulation Diameter | 0.137" (3.48mm) |
| Standard Package | 100 |
| Termination | Crimp |
| Contact Material | Brass |
| Terminal Type | Standard |
| Unit Weight | 4.480000 oz |
| Width | 5.8 mm |
咨询QQ
热线电话