所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Terminals |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Disconnects |
| Wire Gauge | 22-18 |
| Stud / Tab Size | 4.8 mm x 0.5 mm |
| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Gender | Female |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Termination Style | Crimp |
| Insulation Material | Nylon |
| Length | 19.3 mm |
| Material | Brass |
| Mounting Method | Wire |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Subcategory | Connector Terminals |
| Lead Time | 14 Days |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Features | Serrated Termination |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Overall | 0.760" (19.30mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Insulation Diameter | 0.137" (3.48mm) |
| Standard Package | 1,000 |
| Termination | Crimp |
| Terminal Type | Standard |
| Mounting Angle | Straight |
| Unit Weight | 2.250 lbs |
| Maximum Bundle Diameter | 1 mm |
| Type | COPPER - OTHER |
| UNSPSC Code | 31163100 |
咨询QQ
热线电话