所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Container Capacity | 50ml |
| Chemical Composition | Part A:Mercaptan Polymer, Polyamide Resin, Modified Epoxy Resin, Hydrogenated Terphenyl2,4,6-Tris[(Dimethylamino)Methyl]Phenol, Hydrogenated Polyphenyls, Triethylenetetramine|Part B:Epoxy Resin, Methacrylate/Butadiene/Styrene Polymer, Hydrogenated Te |
| Dielectric Strength | 520V/mil |
| Mix Ratio | 1:1 |
| Shelf Life | 15month |
| Peel Strength | 20lb/in |
| Cure Time | 48h |
| Brand Name | 3M |
| Odor | Slight |
| Setting Time | 15-Air|10-Forcemin |
| Container Type | Duo-Pak |
| Primary Color | Clear |
| Cure Type | Room 75°F |
| Product Type | Epoxy Adhesive |
| Hardness | 40Shore D |
| Viscosity Measurement | Part A:3000 to 70000|Part B:45000 to 65000cP |
| Elongation at Break | 40% |
| Material Compatibility | Wood, Glass, Metal, Stone, Plastic, Ceramic |
| Package Quantity | 12CA |
| Color | Translucent |
| Series | 110 |
| Specific Gravity | Part A:1.1|Part B:1.13 |
| VOCs Content | 0g/L |
| Physical Form | Liquid/Paste |
咨询QQ
热线电话