所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Probes |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Equipment Type | Differential Probes |
| Bandwidth | 20 MHz |
| Tip Style | Flat |
| Length | 60 mm |
| Color | Black, Red |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Description/Function | Designed to make measurements on signals with floating reference |
| Features | Two probes with shrouded banana probe tips and shielded cable for improved noise immunity |
| Safety Rating | CAT II 1000 V, CAT III 600 V |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Type | Oscilloscope Probe |
| Part # Aliases | 651759 |
| Resistance - Input | 1M |
| Voltage - Max | CAT II 1000V, CAT III 600V |
| Attenuation Value | 20:1, 200:1 |
| Includes | Alligator Clips, Battery, Pin-Grabber Test Clips |
| Cable Length | 60.000" (1524.00mm) |
| Standard Package | 1 |
| Capacitance - Input | 50pF |
| Other Names | 614-1104 |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Accessory Type | Probe |
| For Use With | Multi-Product Calibrator, Scope Meter |
咨询QQ
热线电话