所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Container Capacity | 200ml |
| Chemical Composition | Part A:Aliphatic Polymer Diamine, 4,7,10-Trioxadecane-1,13-Diamine, Calcium Salt, Amorphous Silica, Toluene|Part B:Epoxy Resin, Kaolin, Amorphous Silica, Carbon Black |
| Dielectric Strength | 680V/mil |
| Mix Ratio | 1:1 |
| Shelf Life | 15month |
| Peel Strength | 90lb/in |
| Cure Time | 7days |
| Brand Name | 3M |
| Odor | Part A:Slight Amine|Part B:Epoxy |
| Setting Time | 15-Air|10-Forcemin |
| Container Type | Duo-Pak |
| Primary Color | Part A:Amber|Part B:Gray |
| Cure Type | Room 75°F |
| Product Type | Epoxy Adhesive |
| Hardness | 70Shore D |
| Viscosity Measurement | Part A:77500|Part B:76000cP |
| Elongation at Break | 120% |
| Material Compatibility | Metal, Ceramics, Wood, Plastics, Glass, Stone |
| Package Quantity | 12CA |
| Color | Part A:Amber|Part B:Gray |
| Series | 125 |
| Specific Gravity | 1.26 |
| Physical Form | Liquid |
咨询QQ
热线电话