所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PFM |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Electromechanical Drivers |
| Type | PWM Low Side Driver |
| Operating Supply Voltage | 9 V to 60 V |
| Supply Current | 5 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | PFM-7 |
| Packaging | Reel |
| Load Voltage | 9 V to 60 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 2.3 A |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Typical Operating Supply Voltage | 24 |
| Standard Package Name | D2PAK |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Width | 9.4(Max) |
| Package Height | 4.65(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 7 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 9 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 60 |
| Tab | Tab |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | TO-263 |
| Package Length | 10.41(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 2.3A |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-7 |
| Voltage - Supply | 9 V ~ 60 V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 3A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | DRV101 |
| Package Type | TO-263 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Case Length | 10.1 mm |
| Case Height | 4.44 mm |
| Rad Hardened | No |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 24 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 9 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 60 V |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Package | Pins | DDPAK/TO-263 (KTW) | 7 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 500 | LARGE T&R |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| Operating Temperature Range | |
| Package Group | DDPAK/TO-263 TO-220 |
| Datasheet | SBVS008B |
| Vs | 60 |
| rDS(on) | 0.8 |
| Reference Design | |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 9 V ~ 60 V |
| 输入类型 | Non-Inverting |
| 封装/外壳 | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| 类型 | Solenoid Driver |
| 电流 - 输出/通道 | 2.3A |
| 输出数 | 1 |
| 电流 - 峰值输出 | 3A |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Load Voltage Rating | 9 V to 60 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance | 0.8 Ohms |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话