所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 7PFM |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 24 |
| Standard Package Name | PFM |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Width | 8.34 |
| Package Height | 4.6 |
| Mounting | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| PCB | 7 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 9 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 60 |
| Tab | Tab |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | PFM |
| Package Length | 10.16 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Type | Motor Speed Controller |
| Pin Count | 7 |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Output / Channel | 2.3A |
| Supplier Device Package | TO-220-7 |
| Voltage - Supply | 9 V ~ 60 V |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 3A |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10.16 x 8.34 x 4.6mm |
| Height | 4.6mm |
| Length | 10.16mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | PFM, TO-220 |
| Width | 8.34mm |
| Operating Supply Voltage | 9 V to 60 V |
| Product | Electromechanical Drivers |
| Product Category | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| Output Current | 2.3 A |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Series | DRV101 |
| Load Voltage | 9 V to 60 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Supply Current | 5 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Case Length | 10.16 mm |
| Case Height | 4.6 mm |
| Rad Hardened | No |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 24 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 9 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 60 V |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Package | Pins | TO-220 (KVT) | 7 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 50 | TUBE |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| Operating Temperature Range | |
| Package Group | DDPAK/TO-263 TO-220 |
| Datasheet | SBVS008B |
| Vs | 60 |
| rDS(on) | 0.8 |
| Reference Design | |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 4.6mm |
| 安装类型 | 通孔 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 宽度 | 8.34mm |
| 封装类型 | TO-220 |
| 最大集电极-发射极电压 | 60 V |
| 最大IGBT集电极电流 | 2.3A |
| 引脚数目 | 7 |
| 长度 | 10.16mm |
| 尺寸 | 10.16 x 8.34 x 4.6mm |
咨询QQ
热线电话