所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28HTSSOP EP |
| Type | Dual H-Bridge Motor Driver |
| Maximum Operating Current | 8 mA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Applications | General Purpose |
| Voltage - Load | 8.2 V ~ 45 V |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output | 1.6A |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Voltage - Supply | 8.2 V ~ 45 V |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Interface | Parallel |
| Output Configuration | Full H-Bridge, (2) Dual |
| Other Names | DRV8812PWPR-ND |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Product Category | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| Series | DRV8812 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | HTSSOP EP |
| Operating Current | 8 mA |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 8.2 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 45 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | HTSSOP (PWP) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| # of half-bridges | 4 |
| Functional Diagram | |
| # Output Channels | |
| RDS(ON) (HS + LS) | 1280 |
| Package Group | HTSSOP VQFN |
| Current Regulation Levels | 4 |
| Reference Design | Y |
| Additional Features | |
| RMS Output Current | 1.1 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| # of Full Bridges | 2 |
| Datasheet | SLVS997F |
| TI Design | Y |
| Rating | Catalog |
| Peak Output Current | 1.6 |
| Control I/F | PH/EN |
| Vs | 45 |
| Operating Supply Voltage | 8.2 V to 45 V |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Product | Fan / Motor Controllers / Drivers |
| Rds On - Drain-Source Resistance | 1280 mOhms |
| Output Current | 1.1 A |
| Development Kit | DRV8812EVM |
| Brand | Texas Instruments |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Outputs | 2 Output |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Frequency | 50 kHz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
咨询QQ
热线电话